تبریز یکی از کلانشهرهای ایران است.شهر تبریز با بیش از 1 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دومین شهر صنعتی کشور و سومین شهر پرجمعیت ایران می باشد.


این شهر مرکز اداری،ارتباطی،بازرگانی،سیاسی ،صنعتی،فرهنگی و نظامی در منطقه ی شمال غرب ایران به شمار می آید که همین مهم،فرصت های سرمایه گذاری بی نظیری را برای فعالان اقتصادی فراهم می آورد.
به عنوان مثال،کارخانه های تولیدی در این استان پتانسیل بالایی برای جذب سرمایه گذاری دارد.همچنین صنایع سنگین نظیر ماشین سازی نیز،چشم انداز روشنی را برای سرمایه گذاری در طرح های اقتصادی سودآور پدیدار می سازد.
از سایر مزایای سرمایه گذاری در این شهر،می توان به مزیت های چرم و کفش برای جذب سرمایه گذاری اشاره کرد.به طوری که بزرگ ترین شهرک چرم سازی در تبریز واقع شده است که می توان با جذب سرمایه گذاری کالاهایی را با هدف صادرات به بازار منطقه تولید کرد.
بنابراین،یکی از مقدماتی ترین آغاز یک کسب و کار تجاری در تبریز،سرمایه گذاری و ثبت شرکت است.زیرا استفاده از پدیده شرکت تجاری به بازدهی فعالیت اقتصادی حدت بیشتری می دهد و متضمن مزایایی است که فعالیت فردی در بر ندارد،مزایایی چون فراهم شدن سرمایه بیشتر و تجمع تخصص هایی گوناگون برای دستیابی به هدفی واحد و به ویژه محدودیت مسئولیت فعالان تجاری.
در ادامه به نحوه ی ثبت شرکت در تبریز می پردازیم.پرواضح است، شما سروران ارجمند، در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.کارشناسان ما با ارائه ی خدمات حرفه ای و کارآمد،شما را در تمامی مراحل ثبت شرکت، یاری و مساعدت می نمایند.
_ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز:
شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

حداقل 3 نفر عضو + 2 نفر بازرس
حداقل سرمایه 1.000.000 ریال
حداقل 35 % سرمایه نقداَ پرداخت شود.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص

کپی کارت ملی و شناسنامه
اصل گواهی عدم سوء پیشینه
امضای اقرار نامه
مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
(تنظیم وکالتنامه بنام وکیل برای دریافت مجوز)
_ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز:
شرایط ثبت شرکت با مسوولیت محدود

وجود حداقل 2 نفر عضو
1.000.000 ریال سرمایه اولیه
تعهد یا پرداخت کل سرمایه
مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

کپی شناسنامه و کارت ملی
اصل گواهی عدم سوء پیشینه
امضای اقرارنامه
مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
_مراحل ثبت انواع شرکت و موسسات غیرتجاری و ثبت تغییرات شرکت ها در تبریز:
1- در گام نخست باید مدارک فوق را فراهم نمایید.
2-سپس به سامانه اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید.
3-با مراجعه به قسمت پذیرش تاسیس در سامانه،نوع شخصیت حقوقی ؛اطلاعات متقاضی و سایر اطلاعات خواسته شده نظیر سرمایه شرکت و سمت افراد و نوع روزنامه رسمی را درج نمایید و نسبت به پیشنهاد نام شخصیت حقوقی (انتخاب نام شرکت)مورد نظر اقدام کنید.بدین منظور، در قسمت اسامی درخواستی،پنج نام را به ترتیب اولویت وارد کنید.جهت انتخاب نام،نام هایی را انتخاب کنید که:
الف) خارجی نباشد،
ب) قبلاَ به ثبت نرسیده باشد
ج)دارای معنا و مفهوم باشد
د) با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد.
و در انتها پس از بازبینی اطلاعات چنانچه مطالب را درست وارد کرده اید بر روی گزینه پذیرش نهایی کلیک کنید.
4- با تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز در سامانه ، کارشناس حقوقی به بررسی اطلاعات وارد شده می پردازد ، در صورتی که دارای نقص باشد برای شما درسامانه ابلاغ رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص را رفع نمایید ودر صورت عدم نقص اطلاعات ، آن را تاًیید می کند.
5-چنانچه مطالب تایید شده بود،در گام بعدی نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال نمایید . پس از ارسال پستی،شماره مرسوله از طریق سامانه وارد پرونده می شود.
7-با ارسال مدارک،اگر مدارک تقدیمی کامل بود و نقصی نداشت کارشناس مربوطه مدارک را  به قسمت ثبت دفاتر ثبت شرکت ها تحویل و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و درج آن بر روی اظهارنامه نسبت به اخذ امضاء از متقاضی اقدام و متقاضی بعد از قید جمله:ثبت با سند برابر است"ذیل دفتر را امضا خواهد کرد.یک نسخه از مدارک در بایگانی اداره ثبت نگاهداری و نسخه دیگر از مدارک بعد از مهر شدن تحویل متقاضی می شود.سپس کارشناس مربوطه، پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده، جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد.
8-در این مرحله باید برای واریز مبلغ روزنامه رسمی از طریق اینترنتی و غیر حضوری جهت درج در روزنامه اقدام نمایید. درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران آخرین مرحله جهت ثبت شرکت می باشد.
از همراهیتان سپاسگزاریم.